W wielu zakładach jedną z najważniejszych funkcji sprężarki powietrza jest praca ze stałą wydajnością. Oprócz tego optymalizacja procesu wytwarzania sprężonego powietrza zakłada również zmniejszenie poboru prądu bez utraty mocy sprężonego powietrza. Pozwala to zmniejszyć rachunki za energię elektryczną bez konieczności rezygnowania z pracy ze sprężonym powietrzem. Wszystkim tym wymaganiom może sprostać jedno urządzenie — sprężarka FOCUS. Przedstawiamy najważniejsze cechy i możliwe zastosowania sprężarek śrubowych FOCUS.
Najważniejsze cechy sprężarek z linii Focus — charakterystyka urządzenia
Dobór sprężarki powietrza do potrzeb zakładu i charakteru jego pracy jest jednym z najważniejszych elementów, które w późniejszym czasie będą decydowały o wydajności i kosztach produkcji. Podjęcie decyzji o wyborze kompresora będzie również miało wpływ na zadowolenie z pracy ze sprężonym powietrzem. Dobrze dobrany sprzęt będzie źródłem zadowolenia, natomiast niewłaściwie skalibrowana i dobrana sprężarka powietrza może przysparzać frustracji, zwiększać rachunki i być mało efektywna. Dlatego nie można bagatelizować wagi tej decyzji. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się parametrom technicznym kompresora. Istotne jest, aby było to urządzenie wydajne i ekonomiczne. Jest to jedna z głównych przyczyn wyboru sprężarek śrubowych. Urządzenia tego typu znane są ze swojej niezawodnej pracy, bezawaryjności, ale także z ograniczania ilości zużytej energii elektrycznej wykorzystywanej do pracy kompresora.
Jedną z najnowszych linii niezawodnych i nowoczesnych śrubowych sprężarek powietrza są urządzenia Focus. W produkcji zastosowano najlepsze rozwiązania technologiczne takie jak wtrysk oleju i napęd bezpośredni 1:1 poprzez sprzęgło oraz silnik o mocy 22-250 kW w klasie IE 3. Całość została uzupełniona o zaawansowany sterownik mikroprocesorowy. Sterownik ten wyposażony jest w 4 wejścia cyfrowe oraz 6 wyjść przekaźnikowych. Oprócz tego posiada czujnik temperatury PT 100 i czujnik ciśnienia 4-20 mA oraz kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym. Mikroprocesor pozwala na podłączenie w sieci maksymalnie 12 sprężarek oraz na ich zdalne uruchamianie i wyłączanie. Wyświetlacz na sterowniku daje również możliwość bieżącego monitorowania aktualnego poboru prądu. Wszystkie technologie zastosowane w sprężarkach śrubowych FOCUS wpływają nie tylko na zmniejszenie kosztów produkcji sprężonego powietrza, ale także przyczyniają się do aktywnej ochrony środowiska.
Dlaczego sprężarki śrubowe Focus są dobrym wyborem dla przemysłu?
Przedsiębiorców najbardziej interesuje jednak jakie będą mieć korzyści z użytkowania sprężarek śrubowych Focus. Warto więc wspomnieć o zaletach i korzyściach płynących z użytkowania sprężarek śrubowych Focus. Użytkownicy cenią sprężarki powietrza z napędem bezpośrednim, ponieważ wykluczają one konieczność wymiany pasów. To z kolei wpływa na redukcję kosztów konserwacji i serwisowania kompresora. Producent sprężarek śrubowych z linii Focus zadbał również o łatwy dostęp do większości podzespołów kompresora dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji. To z kolei znacząco ułatwia i przyspiesza wszelkiego rodzaju prace konstrukcyjne i serwisowe. Wdrożenie najnowszych technologii przy produkcji kompresorów Focus i wytrzymałych materiałów pozwoliło na wydłużenie żywotności zespołu śrubowego. Udało się to osiągnąć również dzięki wyeliminowaniu naprężenia poprzecznego w obrębie zespołu śrubowego, które to siły mają negatywny wpływ na łożyska. Wszystkie cechy śrubowych sprężarek powietrza Focus sprawiają, że są to urządzenia, które cechuje niski koszt utrzymania, bez jakichkolwiek strat w wytwarzaniu sprężonego powietrza. Ponadto zapewniają stałą, wydajną pracę na wysokim poziomie. Poszukując sprężarki śrubowej o stałej wydajności warto rozważyć zakup kompresora z linii Focus, gdyż jest to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie.
źródło: almig.pl